Nadzwyczajni Szafarze

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św.

Posługa nadzwyczajnego szafarza (pomocnika) Komunii Świętej istnieje w Parafii Otmuchów od początku jej ustanowienia w diecezji opolskiej przez ks. abp. Alfonsa Nossola. Aktualnie pełni obowiązki 14-tu szafarzy rozdzielających Komunię podczas Eucharystii. Komunia Święta jest zanoszona chorym w każdą niedzielę po drugiej Mszy porannej tj. około godz. 9:30.

Nadzwyczajni szafarze pełnią też regularną i całoroczną służbę w kaplicy św. Krzyża, gdzie wystawiają Najświętszy Sakrament do całodziennej adoracji.

Ponadto szafarze angażują się w życie wspólnoty parafialnej przez pełnienie następujących posług:

- służba liturgiczna przy ołtarzu jako lektorzy

- głos doradczy w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej

- posługa we wspólnotach działających w ramach parafii – Neokatechumenat (3 szafarzy), Odnowa w Duchu Świętym (2 szafarzy), Wspólnota Maryjna Mężczyzn (3 szafarzy)

- zamawianie i rozprowadzanie miesięczników katolickich