OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.06 – 22.06.2025
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres przyjęcia sakramentu pokuty i Komunii św. wielkanocnej.
O godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszej Trójcy, na które parafian zapraszamy.
2. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 9.00 w eucharystycznej procesji wyjdziemy na ulice naszego miasta. Niech Chrystus ukryty pod postaciami eucharystycznymi błogosławi naszemu miastu, wioskom i naszej ojczyźnie. Nasz udział w tej procesji niech będzie wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas. Jesteśmy ludem ostatecznego przeznaczenia do Niebieskiej Ojczyzny. Naszym Panem jest Chrystus, który pochyla się nad nami i chce nas na trudnych drogach naszego życia wspierać. Naszą słabość wspiera swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią. Uwielbiajmy Go za ten wielki dar przez nasz udział w procesji. Procesja odbywać się będzie do czterech ołtarzy.
Trasa procesji: Pl. Jana Pawła II, ul. Lompy, Krakowska, Jagiełły, Sienkiewicza, Nyska, Rynek
Ołtarze:
1) Kaplica św. Krzyża
2) Jagiełły
3) Nyska
4) Rynek
Wzdłuż trasy procesji przyozdabiamy okna i domy, ale nie tylko wzdłuż trasy, lecz wszystkie nasze domy powinny być odświętnie udekorowane. To też nasze publiczne wyznanie wiary. Szczególnie postarają się o to dzieci. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji.
3. Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszych kościołach odprawiane są nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Uczestnicząc w tych nabożeństwach pragniemy wynagrodzić Bożemu Sercu za grzechy nasze, jak i za grzechy naszych sióstr i braci. Niech czerwiec stanie się dla nas wyjątkowym czasem przeżywania wielkiej tajemnicy Bożego miłosierdzia. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. wieczorną o 17.30. Serdecznie zapraszamy.
4. W piątek z racji oktawy Bożego Ciała Ks. Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
5. Spowiedź św. zawsze przed Mszą św.
6. Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. Krzyża w godz. 13.00 – 16.00.
7. We wtorek o godz. 19.00 w Domu Miłosierdzia spotkanie dla młodzieży. Zapraszamy młodzież.
8. Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców na Górę Świętej Anny. Biskup opolski Andrzej Czaja bardzo serdecznie zaprasza do udziału w Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców na Górę Świętej Anny, która odbędzie się w dniach 28-29 czerwca br. Obchody pielgrzymki rozpoczną się już w sobotę Mszą św. o godz. 18.30. W niedzielę od godz. 8.00 będzie możliwość skorzystania na Rajskim Placu z sakramentu pokuty i pojednania, a w Grocie Lurdzkiej trwać będzie przygotowanie do Eucharystii (Godzinki, modlitwy, świadectwa, konferencja). Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie abp Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce. Mszę św. koncelebrować będą księża neoprezbiterzy. Pielgrzymkę zakończy popołudniowe nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
9. W poniedziałek o godzinie 19:00 w Domu Miłosierdzia spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
10. W sobotę 28 czerwca XI Parafialna Piesza Pielgrzymka do Barda Śl. Po raz jedenasty zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Barda Śląskiego pod hasłem: „Pielgrzymi nadziei”. Wyruszamy spod kościoła św. Anny o 6.30. Msza święta w Bardzie Śląskim o godz. 19.00. Gorąco zapraszamy.
11. 49. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę w roku 2025. Ks. Daniel Leśniak, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę, przypomina, że pielgrzymka w 2025 r. wyruszy z Nysy w niedzielę 10 sierpnia. Na jasnogórski szczyt pątnicy dotrą w sobotę 16 sierpnia. Informacja dla pielgrzymów, aby mogli zaplanować sobie czas urlopów i wakacji. Na stronie internetowej oraz Facebooku Parafii stosowny plakat.
12. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dzień Pański” i „Gazetka Parafialna”.
Zapraszamy do biblioteki parafialnej we wtorki i piątki od godz. 17.00.
Dekoracje na Boże Ciało, pamiątki, obrazy do nabycia w sklepiku Caritas.
13. Dziękuję – Bóg zapłać za troskę o czystość naszego kościoła, opiekę nad kwiatami.
Dziś miesięczna zbiórka do puszek na renowację prospektu organowego naszego kościoła.
Z racji „Dnia Żonkila” – symbolu nadziei, w przyszłą niedzielę gościć będziemy wolontariuszy nyskiego hospicjum i możemy złożyć ofiarę na ten szlachetny cel. Bóg zapłać.
14. Życzymy parafianom i gościom w bieżącym tygodniu wiele Bożego błogosławieństwa!
15. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł Tadeusz Humaj. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.